O nás

Vítáme Vás na oficiálních stránkách příspěvkové organizace Domovy pro osoby se zdravotním postižením Ústí nad Labem, jejímž zřizovatelem je Ústecký kraj.
Domovy pro osoby se zdravotním postižením Ústí nad Labem jsou organizací poskytující sociální služby, jejichž podpora a péče je určena lidem s mentálním
a kombinovaným postižením.

Služby poskytujeme pobytové, ambulantní i terénní. Služby, které nejsou jen „služby“…
Díky procesům změn, které se nazývají deinstitucionalizace a transformace bydlí a žijí dnes naši klienti tak, jako většina jejich vrstevníků.

Chtěli byste využívat naše služby nebo víte o někom, kdo by potřeboval naší službu? Třeba Vám můžeme pomoci. Podívejte se na naše internetové stránky nebo se přímo
obraťte na nás.

Slovo úvodem

Vážení spoluobčané,

Ústecký kraj spravuje téměř sto čtyřicet příspěvkových organizací, jejichž posláním je zajišťovat kvalitní a profesionální služby na vysoké úrovni. Našim klientům se snažíme poskytnout taková zařízení a služby, která nesplňují jen vysoké standardy, ale zároveň se snažíme, aby se v našich zařízeních lidé cítili bezpečně, příjemně, zkrátka jako doma. I proto Ústecký kraj dle svých možností investuje finanční prostředky do jejich další modernizace. Jde nám mimo jiné o to, aby se tato zařízení v čase dále rozvíjela i rozšiřovala.

Poskytování péče klientům v sociálních zařízeních je činnost obdivuhodná a záslužná. Všichni zaměstnanci, bez ohledu na jejich pracovní náplň, vynakládají maximální úsilí, aby se zde klienti cítili dobře, byli spokojení, aby měli péči, kterou si zaslouží, a to mnohdy i nad rámec svých pracovních povinností, ve svém volném čase. Jsem proto přesvědčený, že čas, kteří klienti v našich příspěvkových organizacích poskytujících sociální služby prožijí, pro ně bude čas plný příjemných chvil.

Věřím, že v našich zaměstnancích najdete obrovskou podporu a že vám naše zařízení poskytnou vše, co hledáte a potřebujete.

Hejtman Ústeckého kraje Ing. Jan Schiller

 

Poskytování sociálních služeb je podpořeno Ústeckým krajem